Proč zvolit nás?
Naše stomatologická klinika nabízí pacientům z města Hradec Králové, okolí i celé České republiky prvotřídní služby v oblasti stomatologické péče. Stomatologická klinika disponuje nejmodernější přístrojovou technikou a je tvořena týmem špičkových odborníků. Najdete u nás experty na zubní implantáty, keramické fasety a veškeré zubní náhrady, ale také specialisty v oblasti ortodoncie a parodontologie. Našim pacientům poskytujeme komplexní služby a nabízíme doplňkové úkony jako je dentální hygiena, endodoncie, stomatochirurgie a další.

Zubní implantáty

Zuby jsou vedle důležité funkce žvýkání a artikulace rozhodujícím elementem harmonického výrazu obličeje. Jsou předpokladem pro bezchybnou výslovnost a estetiku. Stav chrupu je vizitkou, podle které je nositel hodnocen okolím.

Během života dochází ke ztrátě zubů z mnoha důvodů (následek zubního kazu, parodontózy, či úrazu). Přejeme si samozřejmě co nejvěrnější a nejpřirozenější náhradu zubu. Chybějící vlastní zuby jsou často nahrazovány umělými korunkami, můstky nebo snímatelnými protézami. U některých z těchto forem ošetření je zapotřebí obětovat vedlejší zdravé zuby, které se obrousí. Na druhé straně pod špatně sedící zubní protézou dochází ke ztrátě kosti čelisti (resorpci) a navíc u mnoha pacientů způsobuje snímatelná protéza ztrátu sebedůvěry. Zubní implantáty jsou plnohodnotnou náhradou ztracených zubů.

JAK FUNGUJE ZUBNÍ IMPLANTÁT

Zubní implantát má většinou tvar šroubu a je zaveden zcela nebo z větší části do kostní čelisti. Je vyroben z čistého technického titanu a na svém povrchu je mechanicky a chemicky upraven tak, aby byl co nejlépe přijat kostí a byl v ní trvale pevně upevněn. Titanový materiál je přijímán lidským organismem bez komplikací, dosud nebyly ani zaznamenány alergické reakce. Pevné zakotvení implantátu v kosti je stejně důležité jako zdravé přihojení dásně kolem krčku implantátu. Po uplynutí vhojovací fáze implantátu (od šesti do dvanácti týdnů) je možné na implantát našroubovat pilíř a poté i korunku.

Základními předpoklady pro implantaci jsou bezchybná ústní hygiena a absence závažných chorob (zhoubné onemocnění v dutině ústní a těžký diabetes mellitus). Před vlastní implantací je nezbytné ošetřit vlastní zuby a onemocnění dásní a parodontu. Obecnými garanty dlouhodobě úspěšné implantace jsou perfektní ústní hygiena a pravidelné návštěvy lékaře ke kontrole implantátu.

PROČ ZVOLIT ZUBNÍ IMPLANTÁT

S postupem věku dochází k situacím, že člověk přichází o jeden či více zubů. Někteří se s tímto faktem lehce vyrovnají a žijí tak mnoho let, avšak mnozí z nás se s tím nedokáží vyrovnat z mnoha důvodů společenských či osobních.

V dnešní době je však možné nahradit stávající chrup zuby umělými, které vypadají a jsou stejně funkční jako zuby přírodní. Pokroky v dentální vědě umožňují zubním lékařům nabídnout svým pacientům zubní náhrady ukotvené napevno v čelisti a tím pomoci navrátit klientům důvěru, sebejistotu, osobní image a hlavně bezstarostný úsměv. Pokud Vám chybí jeden či více zubů, možná pociťujete ztrátu i něčeho dalšího. Možná vám schází přirozený úsměv, možná potřebujete sebedůvěru, když hovoříte na veřejnosti. Možná vám pouze vadí fakt, že si při jídle nepochutnáte? Přiznejme si však, že zuby jsou neoddělitelnou součástí harmonického výrazu obličeje a s tím spojeným osobním šarmem, mimikou a dokonalým úsměvem.

Stav chrupu je naší vizitkou, podle které nás okolí nemilosrdně hodnotí. Mnoho lidí, kteří již podstoupili implantaci a následnou protetickou rekonstrukci, přiznává, že před zákrokem nebyli schopni dobře žvýkat, že se styděli jíst nebo usmát na veřejnosti. Nyní mohou jíst všechny druhy masa, ovoce a zeleniny bez sebemenších obav o svůj chrup.

ZUBNÍ IMPLANTÁT - PŘIROZENÉ ŘEŠENÍ

Zubní implantáty plnohodnotně nahrazují ztracené zuby. Vytváří tak stabilní základ na místě přirozeného kořene a tvoří základ pro upevnění korunky. Implantát je nejelegantnější způsob náhrady jednoho zubu, ale tvoří také jisté ukotvení pro snímatelné protézy. Základními předpoklady pro implantaci je dostatečně kvalitní kost a dobrá ústní hygiena. Před vlastní implantací dojde k odsanování celého chrupu a k vyléčení možných onemocnění sliznice a dásní.

1

Při nedostatku kosti v dutině ústní je třeba ji nahradit přírodním nebo umělým kostním štěpem. Pokud chybí malá část kosti, lze implantát, který není zakrytý dostatečnou vrstvou kosti, překrýt kostní tkání odebranou z okolí. Je-li defekt rozsáhlý, je nezbytné v první fázi přenést kostní blok jako tzv. štěp a implantovat po 4 až 5 měsících ve druhé fázi. Tento zákrok se provádí v analgosedaci za asistence zkušeného anesteziologa.

2

Dentální implantáty pomáhají předcházet nebo zpomalovat resorpci kosti a zdravotně uchovávají přirozenou fyziognomii obličejových partií.

VÝHODY ZUBNÍCH IMPLANTÁTŮ

 • lepší vzhled
 • šetrnost k okolním zubům
 • lepší artikulace
 • jím co chci
 • směji se a nestydím se
 • dlouhodobé řešení
 • dobrá investice do vlastního zdraví
 • znovu získaná sebeúcta
 • návrat k plnohodnotnému životu

ZÁKLADNÍ TYPY ŘEŠENÍ POMOCÍ ZUBNÍCH IMPLANTÁTŮ

3
 • náhrada jednoho zubu
 • náhrada několika zubů
 • náhrada celé horní čelisti
 • náhrada celé dolní čelisti

OŠETŘENÍ KROK ZA KROKEM

 • vyšetření a stanovení léčebného plánu
 • zavedení zubních implantátů
 • čas pro vhojení
 • protetická fáze

Péče o zubní implantáty

Dentální implantáty jsou koncipovány jako dlouhodobé řešení při ztrátě jednoho nebo více zubů a je nutné jim věnovat stejnou péči jako zubům přirozeným.
Zubní implantáty je nutné čistit kartáčkem a také flosováním (zubní nit).

Kolik stojí implantát?

Jelikož každá implantace vyžaduje zcela individuální řešení podle specifických podmínek, nelze přesně říci, kolik ošetření stojí. Proto vám sestavíme plán ošetření doplněný finanční rozvahou.

Implantační systémy