Proč zvolit nás?
Naše stomatologická klinika nabízí pacientům z města Hradec Králové, okolí i celé České republiky prvotřídní služby v oblasti stomatologické péče. Stomatologická klinika disponuje nejmodernější přístrojovou technikou a je tvořena týmem špičkových odborníků. Najdete u nás experty na zubní implantáty, keramické fasety a veškeré zubní náhrady, ale také specialisty v oblasti ortodoncie a parodontologie. Našim pacientům poskytujeme komplexní služby a nabízíme doplňkové úkony jako je dentální hygiena, endodoncie, stomatochirurgie a další.

Stomatologie a stomatochirurgie

Od jednoduchých extrakcí (trhání) až k náročným chirurgickým výkonům (extrakce zubů moudrosti, resekce kořenových hrotů, excize různých novotvaru z ústní dutiny, náhradu ztracené kosti pomocí kostních štěpů) - tím vším se zabývá stomatochirurgie.

EXTRAKCE TŘETÍCH MOLÁRŮ

Atypická lokalizace třetích molárů, tzv. moudráky, je ve stomatologii častá. Pokud jsou "osmičky" špatně umístěné v ústech, může se komplikovat jejich čištění. Špatná hygiena může vést k zánětu, který pak působí velké potíže. V současně době je jejich funkční význam minimální a proto v případě opakovaných problémů je lépe je vytrhnout.

Tento výkon standardně probíhá v lokální anestézii a jeho obtížnost podle případu je různá jak pro odborníka, tak pro pacienta. V naší klinice Vám poskytneme přesnější informace o extrakci třetích molárů ve vaší situaci.

PERIAPIKÁLNÍ CHIRURGIE

Zubní infekce či zánět se může rozšířit na tkáně v okolí kořenu postiženého zubu. Někdy se tento problém vyskytuje i bez bolesti. Často se pacienti dozví o tomto problému od zubního lékaře po zhotovení rentgenu. Pokud se tato infekce nebo zánět nemohou vyléčit konzervativním způsobem, je třeba zasáhnout chirurgickým výkonem.

Operace spočívá v tom, že se otevře měkká tkáň a vyčistí se defekt mechanicky a chemicky. Standardně probíhá vše v lokání anestézii a potíže po operaci jsou porovnatelné extrakci (vytržením) jednoho zubu.

Image 0 -

Image 1 -

Image 2 -


Přiložené soubory

2 Anesteziologický dotazník