Proč zvolit nás?
Naše stomatologická klinika nabízí pacientům z města Hradec Králové, okolí i celé České republiky prvotřídní služby v oblasti stomatologické péče. Stomatologická klinika disponuje nejmodernější přístrojovou technikou a je tvořena týmem špičkových odborníků. Najdete u nás experty na zubní implantáty, keramické fasety a veškeré zubní náhrady, ale také specialisty v oblasti ortodoncie a parodontologie. Našim pacientům poskytujeme komplexní služby a nabízíme doplňkové úkony jako je dentální hygiena, endodoncie, stomatochirurgie a další.

Paradontologie

Parodontologie jako stomatologická disciplina má jako hlavní úkol léčit parodont a zabránit předčasné ztrátě zubů kvůli paradentálním nemocím.

Pokud vám krvácí dáseň během čištění zubů nebo máte nějaké "viklavé zuby", jistě trpíte paradontózou. Paradontóza je velmi rozšířená nemoc, ale nejméně ošetřovaná. Paradontóza je často nebolestivá a pomalu se šiří. Většinou jsou její následky patrné pro pacienta jen v pozdním stadiu.

Příčinou této nemoci jsou bakterie pobývající v plaku v dutině ústní. Nevhodné či nesprávné čištění zubů podporuje rozmnožení bakterií a plaku, které může vést k zánětu dásně. Pokud se tento stav nevyléčí, následuje úbytek kosti v okolí zubů, který později může končit ztrátou "viklavých zubů".

Řešení v začínajícím stadiu je jednoduché, ale vyžaduje jak pečlivost a profesionalitu od odborníka, tak silnou vůli s "velkými změnami hygienických zvyků" od pacienta.
Dobrá spolupráce mezi pacientem a odborníkem je klíčem k úspěchu nad touto nemocí. Pokročilý stav paradontózy někdy vyžaduje chirurgické výkony, aby se úplně mohl vyloučit zánět či infekce.

Důsledky po vyléčení paradontálních problémů mohou byt patrné a některé případy se musejí ještě řešit chirurgicky, aby se obnovily ztracené tkáně. Pokud je třeba obnovit kost, nejčastější používané techniky jsou kostní štěp nebo řízená kostní regenerace. Různé techniky plastické paradontální chirurgie a volné štěpy měkkých tkaní jsou provedené v případech, kde se musí obnovit dáseň.

Kdybyste pozorovali nějaký úbytek dásně nebo zda si myslíte, že máte paradontální problémy a chtěli byste je řešit, doporučujeme zkontaktovat odborníka. Dostanete podrobné informace o vašem problému i možná vhodná řešení.

V D.C.M. klinice provádíme léčení paradontopatie (paradentóza) dvěma způsoby:
  • konzervativně
  • chirurgicky