Proč zvolit nás?
Naše stomatologická klinika nabízí pacientům z města Hradec Králové, okolí i celé České republiky prvotřídní služby v oblasti stomatologické péče. Stomatologická klinika disponuje nejmodernější přístrojovou technikou a je tvořena týmem špičkových odborníků. Najdete u nás experty na zubní implantáty, keramické fasety a veškeré zubní náhrady, ale také specialisty v oblasti ortodoncie a parodontologie. Našim pacientům poskytujeme komplexní služby a nabízíme doplňkové úkony jako je dentální hygiena, endodoncie, stomatochirurgie a další.

Estetické fasety

Keramické/kompozitní estetické fasety jsou protetickým výrobkem, který slouží ke změně charakteristik jednoho nebo více zubů. Těmito charakteristikami jsou například: barva, velikost, tvar nebo pozice zubů.

Fasety se používají pro zakrytí skvrn a různých barevných vad na zubech, pro zakrytí defektu skloviny nebo úpravu tvaru zubů (čípkové zuby). Ne všechny zuby jsou však vhodné pro použití estetických faset. Nehodí se například pro pacienty trpící skřípáním zubů, pro zuby krátké nebo zuby mající nedostatek zubní skloviny. Při použití tohoto postupu bývá na překážku také přítomnost velkých výplní.

Před zahájením procesu přípravy je nutné, aby byly fasety již vyzkoušené a řádně vyčištěné pomocí parní čističky, eventuálně použití různých detergentů. Po ukončení přípravy můžeme zahájit samostatnou fixaci, která spočívá v použití kompozitního cementu, a to buď chemicky tuhnoucího nebo duálního cementu. Během cementace separujeme jednotlivé zuby pomocí celoidních matric.

Přebytky cementu odstraňujeme za pomoci ostrého skalpelu nebo různých kyret, zaleštění okrajů provádíme pomocí jemného diamantu (žlutý) a gumových kalíšků v kombinaci s lešticí pastou. Před propuštěním pacienta zkontrolujeme artikulaci faset.

ČLENĚNÍ ESTETICKÝCH FASET PODLE MATERIÁLU

  • Keramické estetické fasety
  • Kompozitní estetické fasety

ESTETICKÉ FASETY VE SPOJITOSTI S BARVOU ZUBU

  • Minimální nebo žádná změna barvy
  • Mírná nebo velká změna barvy