Naši milí pacienti,

rádi bychom Vám i Vašim blízkým touto cestou poslali upřímné pozdravy. Myslíme na Vás v dnešní nejisté době a přejeme Vám, abyste se těšili co možná nejpevnějšímu zdraví!

Jsme zdravotníci a je tedy naším posláním i povinností udělat vše, co je v našich silách pro Vaši bezpečnost, ale i bezpečnost naši. Proto jsme přijali některá opatření proti šíření viru COVID-19. V provozu kliniky se standardně řídíme vysokými nároky na kvalitu poskytovaných služeb, a tedy i přísnými hygienickými pravidly. Současná situace nás vedla k jejich dalšímu zpřísnění a tím i zvýšení ochrany Vás i sebe samotných.

Problém provozu zubních ordinací v rámci pandemie COVID-19 spočívá ve vytváření aerosolu, který vzniká během stomatologických zákroků. Potencionálně kontaminovaný/infikovaný aerosol se přitom může udržet ve vzduchu až 3 hodiny. Abychom zamezili takovému šíření infekce v provozu naší kliniky, rozhodli jsme se, že provedeme striktní opatření dle směrnic Světové zdravotnické organizace (WHO) a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) USA.

S týmem odborníků na vzduchotechniku, hygienu a prevenci jsme do systému výměny vzduchu na klinice instalovali sofistikované zařízení, které zajistí jeho filtraci a zachytí tak možný kontaminovaný obsah. Podtlak a přídavné odsávání, které budou instalovány, okamžitě odstraní nežádoucí aerosol z prostor ordinací.

Připravili jsme také další preventivní opatření, například zajištění jednorázových pomůcek typu respirátorů třídy FFP3 a FFP2/KN95, abychom naši péči i za těchto podmínek dovedli k dokonalosti, jak je ostatně naším standardem.

Pevně věříme, že již brzy se naše životy začnou vracet k normálu, ale možná, že nyní víc, než dřív oceníme, že:

„Zdraví je korunou na hlavách zdravých,
kterou však vidí jen nemocní.“

MUDr. Radek Mounajjed, DDS, Ph.D., FAP.
a celý tým D.C.M kliniky